تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
iranfoodex
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۴:۳۶

معمولا نشاء در سيني هاي مخصوصي كه دربردارنده تعداد متعددي حفره ميباشد و اين حفره ها به مرور و در قسمتهاي پاييني باريك تر مي گردد و شكلي هرم دسته دارند، رويش مي يابد و آن‌گاه از تراز چهار برگي شدن به زمين مهم انتقال مي يابد .

سيني نشاء معمولا از متاع پلاستيك مي باشد و با توجه به اين موضوع ، مي بضاعت و توان بارها و بارها براي پرورش مدل هاي نشاء از آن ها به كار گيري نمود ولي نكته قابل توجه دز اين زمينه ، شستشوي ظريف سيني نشاء پس از انتقال آنها است ، چرا كه سيني آلوده به بيماري و آفت ، حاذق مي باشد منجر انتقال اين امراض به نشاء هاي مدت بعدي باشد .

بعد از اين تراز ، خوب خيس ميباشد سيني كشت نشاء بخاردهي شود و آن‌گاه از آن ضد عفوني گردد ، اين قضيه سبب اطمينان از عدم انتقال هر مدل آلودگي به نشاء هاي بعدي خواهد شد . پس از بخاردهي و ضدعفوني ؛ خوبتر مي باشد كه سيني نشاء در فضاي گشوده و در آفتاب قرار گيرد . تا به خير و نيكي كم آب گردد . در اين رخ شما اطمينان خواهيد يافت كه هيچ دسته آلودگي و بيماري ، گياه بعدي را تهديد نخواهد كرد .

خاك كشت نشاء نيز ، خاكي مغذي حاوي همه املاح و موادتشكيل دهنده مسئله نياز گياه مي باشد .

در ايجاد خاك نشاء از پيت ماس ، پرليت و يا كوكوپيت به كارگيري مي شود . تركيبي از اين مواد قادر است به عنوان بستر كشت قابل قبولي براي نشاء استعمال گردد .

كشت گياه به چهره نشاء كاري اين برتري را دارااست كه علاوه بر كوتاه شدن زمان رشد گياه ، سيستم ريشه گياه در اثر اين نوع كشت مقاوم تر مي گردد . همچنين كالا زودتر رسيده كه اين خويش به عنوان يك برتري تلق مي گردد .

در عصر رشد و تا مرحله چهار برگي شدن ، نشاء ها به مراتب به آب پاشي كمتري نسبت به بذر ها نياز دارا هستند البته نياز نوري نشاء ها در اين تراز خيلي اكثر از بذر مي باشد .

روشهاي متعدد كشت نشاء در يك توضيح اجمالي ميتوان روشهاي كشت نشاء را به كشت گلخانه اي و زميني خلاصه كرد .

يك عدد از امتداولترين روشهاي كشت نشاء ، رويكرد گلخانه اي مي باشد كه در اين رويه ، نشاء ها در ريل هاي الومينيومي كه به شكل تي مي باشد قرار مي گيرند .

در كشت نشاء به صورت زميني هم نشاء به صورت دستي در بسترهاي زميني كشت گرديده و از پوشش هاي پلاستيكي براي نگهداري از نشاء ها در طول دوره رشد حفظ مي شود .

 

[ ۱ ]